Warszawa wielonarodowa 1945-1989

Atrakcje dla dzieci

9 i 10 października 2010; Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20

Na najmłodszych czeka wiele atrakcji i wspólnych zabaw plastycznych, podczas których dowiedzą się o cudzoziemcach mieszkających w stolicy oraz ich wpływie na krajobraz miasta

Zabawy plastyczne

12:00-16:00
Wyczarujemy ze sznurka, krepiny i plasteliny potrawy, które przywędrowały do naszej kuchni z innych stron świata. Zaprojektujemy stroje i biżuterię. Zbudujemy meczet, synagogę i bar orientalny.

Warsztaty nie z tej ziemi

12:00-16:00
Na pewno nie raz jedliście pizzę i spaghetti. Widzieliście też z pewnością jak kroi się mięso na kebab w ulicznych restauracyjkach. Czy wiecie skąd te potrawy przywędrowały do Polski? W sobotę i niedzielę od 12:00 do 16:00 przygotujemy plastelinowe dania, które zagościły w polskiej kuchni dzięki przybyszom z innych krajów.

Obcokrajowcy wzbogacili też warszawską architekturę. Czy wiecie jak wygląda meczet, synagoga, cerkiew i pagoda. W sobotę i niedzielę macie szansę zostać konstruktorami tych budynków.

Na warsztatach będzie można też wykonać dla siebie indyjską biżuterię i dowiedzieć się co to jest panja, kangan, chunni i tiya.